Wizyta u św. Pankracego w Rzymie


Kolejna grupa naszych uczniów z naszej Szkoły mogła dotrzeć do szczególnego miejsca, którym jest Bazylika św. Pankracego w Rzymie.
Pierwsza grupa, która to uczyniła to gimnazjaliści z roku 2016. Kolejni to uczniowie ostatniej klasy naszego gimnazjum w roku 2019. Byli tu także licealiści w roku 2022, 2023 i kolejni w roku bieżącym 2024. Tegoroczna grupa to uczniowie kl. III naszego Liceum.

Mieszkając bardzo blisko grobu św. Pankracego, możemy lepiej poznać to wyjątkowe miejsce. W czwartek uczestniczyliśmy w Mszy św. parafialnej o godz. 9:00, a następnie zwiedziliśmy świątynię oraz katakumby, które znajdują się pod kościołem. Uczestniczyliśmy w Mszy św. odpustowej ku czci św. Pankracego w sobotę 11 maja o godz. 17:30. Trzecie wyjątkowe spotkanie u św. Pankracego, to Eucharystia niedzielna w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Nasz pobyt u św. Pankracego w Rzymie, to poznawanie historii dawnej, ale także współczesnej, ale to także modlitwa za naszą Szkołę, za ludzi, którzy dobrze nam życzą i wspierają nas materialnie. Modliliśmy się również w intencji Wspólnoty Parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze wraz z jej proboszczem ks. Bogdanem Żygadło. Ojciec Enrico, który celebrował Eucharystię w czwartek, ofiarował Ją w naszej intencji. Jesteśmy zatem wszyscy objęci modlitwą w tym wyjątkowym miejscu!
Święty Pankracy - współpatronie Rzymu i nasz Patronie! Módl się za nami!