XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze - informacje


XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze!
Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach. Trasa biegu: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Jelenia Góra składa się w przypadku Biegu Rodzinnego - z jednego okrążenia o długości 1963 m oraz w Biegu na 5000 m z niepełnych trzech okrążeń i jest trasą o niskim nachyleniu terenu. Start oraz meta znajdują się w północnej części Parku nieopodal Pawilonu Norweskiego - dawniej budynku Muzeum Przyrodniczego przy podeście widowiskowym. Trasa biegnie głównymi alejkami parku i rozpoczyna się prostą, a potem skręca w lewo wiodąc dalej dookoła parku jego alejkami. Trasa biegu w większości swej długości pokrywa się z najdłuższą trasą ParkRun. Trasa będzie dokładnie oznakowana znakami poziomymi (strzałki i linie ciągłe na podłożu wykonane farbą luminescencyjną) i pionowymi (taśma biało czerwona przymocowana do drzew, latarni i słupów na wysokości wzroku. Start i meta wyodrębnione będą szpalerami tyczek połączonych biało czerwoną taśmą.
Stoisko gastronomiczne serwować będzie bigos i ciepłe napoje. ZAPRASZAMY!

Partnerem wydarzenia jest: Miasto Jelenia Góra, Gmina Podgórzyn, KARR - Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Uzdrowisko Cieplice, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.
Patronat lokalny nad wydarzeniem objęli synowie Żołnierzy Wyklętych: Marcin Zawiła - senator RP, Józef Okulicz-Kozaryn, Julian Pyrzanowski - prezes Zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego.

Pakiety startowe z pamiątkami i koszulką w cenie 45 zł.
Zgłoszenie można przesyłać na adres: sp@pankracy.edu.pl
Wpłaty można dokonać na rachunek: „UKS Pankracy Jelenia Góra”: 14 1020 2124 0000 8302 0235 1310; z dopiskiem: „Bieg Tropem Wilczym 2024”.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
PRZYJDŹCIE I ZAPROŚCIE WASZE RODZINY I ZNAJOMYCH!

Więcej nt zapisów w tym formularz zgłoszeniowy znajdziesz w Aktualnościach na: www.szkola.pankracy.edu.pl 

ZAPRASZAMY!