Koncert z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, Tygodnia Wychowania i otwarcia nowych sal w naszej Podstawówce!


„Światło wiary” to tytuł koncertu, który przygotowany został na z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Wydarzenie to wpisuje się w obchodzony w Polsce po raz XIII. Tydzień Wychowania.
Koncert patronatem honorowym objęli bp Marek Mendyk - asystent krajowy Rady Szkół Katolickich oraz pani Marzena Machałek - wiceminister Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Twórcą tego dzieła jest Hubert Kowalski z Krakowa, renomowany kompozytor i dyrygent. Podczas koncertu wystąpią Kamil Cudzich - perkusja, Filip Chojnacki - piano, Bartek Kucz - bas, Michał Kaczmarczyk - gitara; chórzyści Światowych Dni Młodzieży - Lizbona 2023, Chór Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze, orkiestra kameralna pod batutą Huberta Kowalskiego.

Zapraszamy na koncert do Bazyliki Świętych Erazma i Pankracego w niedzielę 17 września 2023 r. godz. 19:00. Wstęp wolny.

Organizatorem koncertu jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.
Partnerzy: Bazylika Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Sponsor koncertu: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.