Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze


Nasze Stowarzyszenie kolejny raz angazuje się w organizację miejskich obchodów święta państwowego: "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Szczegóły możemy znaleźć na dołączonym plakacie.
Zamieszczamy także zaproszenie na XI. edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze! Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach. Organizatorem tego ogólnopolskiego wydarzenia jest UKS Panktacy Jelenia Góra, działający w naszej Szkole.

 

„Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w białym śniegu
żółtawy mocz i ślad ich wilczy”.
Zbigniew Herbert

XI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze!
Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku biegniemy w Parku Norweskim w Jeleniej Górze - Cieplicach. Trasa biegu: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Jelenia Góra składa się w przypadku Biegu Rodzinnego - z jednego okrążenia o długości 1963 m oraz w Biegu na 5000 m z niepełnych trzech okrążeń i jest trasą o niskim nachyleniu terenu. Start oraz meta znajdują się w północnej części Parku nieopodal Pawilonu Norweskiego - dawniej budynku Muzeum Przyrodniczego przy podeście widowiskowym. Trasa biegnie głównymi alejkami parku i rozpoczyna się prostą, a potem skręca w lewo wiodąc dalej dookoła parku jego alejkami. Trasa biegu w większości swej długości pokrywa się z najdłuższą trasą ParkRun. Trasa będzie dokładnie oznakowana znakami poziomymi (strzałki i linie ciągłe na podłożu wykonane farbą luminescencyjną) i pionowymi (taśma biało czerwona przymocowana do drzew, latarni i słupów na wysokości wzroku. Start i meta wyodrębnione będą szpalerami tyczek połączonych biało czerwoną taśmą.

Stoisko gastronomiczne serwować będzie bigos, który przygotuje „Uzdrowisko Cieplice” - Partner wydarzenia!

Pakiety startowe z pamiątkami i koszulką w cenie 30 zł.
Zgłoszenie można przesyłać na adres: szkola@pankracy.edu.pl
Wpłaty można dokonać na rachunek Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego: 30 1020 2124 0000 8402 0137 1467; z dopiskiem: „Bieg Tropem Wilczym 2023”

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
PRZYJDŹCIE I ZAPROŚCIE WASZE RODZINY I ZNAJOMYCH!

Regulaminem Biegu znajduje się na stronie UKS Pankracy Jelenia Góra (https://szkola.pankracy.edu.pl - w zakładce: UKS - Aktualności).

ZAPRASZAMY!