Wieczornica Patriotyczna


Wolność to przywilej z którego należy się cieszyć i który należy celebrować. Z uwagi na to w sobotę 5 listopada 2022 roku odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Przy śpiewie pieśni patriotycznych i wspólnej zabawie uczciliśmy 104. rocznicę "zmartwychwstania naszej Ojczyzny". To piękne wydarzenie zostało uświetnione występem uczniów z klasy II i III Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej u św. Pankracego. Cały występ artystyczny przygotowała nasza nauczycielka, wychowawczyni klasy II, pani Anna Pierunek.

Cieszymy się, że uczniowie "Pankracego" tak chętnie angażują się w wydarzenia związane z świętami patriotycznymi. Te wszystkie działania mają służyć pogłębieniu świadomości naszej historii i tradycji, zbudowaniu postaw patiotycznych i miłości do naszej Ojczyzny!

Tegoroczna "Wieczornica" była jednym z elemntów programu realizowanego przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego w ramach projektu pn.: "Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego - Śladami hymnu Polski" - Edukacja patriotyczna, dofonansowanego przez Ministerstwo Edukacjii i Nauki.