Aktualności - Zespół Szkół Katolickich

u św. Pankracego w Jeleniej Górze


Aktualności - 76 rocznica rzezi wołyńskiej

2019-07-05 12:00

Środowiska kresowe w Jeleniej Górze podjęły się organizacji miejskich obchodów 76 rocznicy rzezi wołyńskiej i ustanowionego na mocy uchwały Sejmu z dnia 22 lipca 2016 roku Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody zaplanowano w dniach 6 – 11 lipca 2018 roku.

Program wydarzeń:

  • 6 lipca (sobota), godz. 16:00 – Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27 – prelekcja Pana Marcina Zawiły pt. "Akcja Burza"
  • 8 lipca (poniedziałek), godz. 18:00 – Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27 – program artystyczny pt. "Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary", w wykonaniu aktorki Aurelii Sobczak i piosenkarki Barbary Droździńskiej. które wykonają utwory: ”Msze niedokończone", “Apokaliptyczny sen o Wołyniu", ”Pamięta ich wołyński wiatr", “Wołyńskie dęby” “Kresowy płomień", “Kraj rodzinny matki mej". Aurelia Sobczak przeczyta fragmenty relacji naocznych świadków tych tragicznych wydarzeń oraz zarecytuje wiersze “Modlitwa wołyńskich dzieci", “Panny z Wołynia", “Wołyń 1943", “Pieśń o polskiej ziemi", “Ojczyzna". Program trwa 40 minut.
  • 10 lipca (środa), godz. 9:00 – 13:00 – Plac Ratuszowy – BezKresni 2019 – Wielka Zbiórka Krwi Pamięci Kresów
  • 11 lipca (czwartek), godz. 9:00 – Bazylika Mniejsza pw. Świętych Erazma i Pankracego – Msza Święta w intencji Ofriar.

 

W imieniu środowisk kresowych:

Towarzystwo Miłośników Lwowa
i Kresów Południowo-Wschodnich
Oddział w Jeleniej Górze

Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne
u Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze

Społeczny Komitet Budowy Pomnika
Pamięci Ofiar Męczeństwa i Ludobójstwa Kresowian
z siedzibą w Jeleniej Górze

Aktualności - godziny otwarcia sekretariatów szkół w okresie wakacji

2019-06-22 12:00
Szkoła Podstawowa

ul. PCK 23 (Cieplice)
tel. 519-575-989; sp@pankracy.edu.pl
W dniach 24 VI do 5 VII w godzinach 10:00-14:00
W dniach 8 VII do 16 VIII nieczynne
W dniach 19 do 30 VIII w godzinach 10:00-14:00

 

Liceum Akademickie

ul. Kopernika 1
tel. 503-394-206; szkola@pankracy.edu.pl
W dniach 24 do 28 VI w godzinach 10:00-14:00
W dniach 1 VII do 16 VIII nieczynne
W dniach 19 do 30 VIII w godzinach 10:00-14:00

Aktualności UKS Pankracy - Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców

2019-06-11 12:00

DSC07646.JPG 774x581 178kB

Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu dnia 7.06.19. rozgrywano w ramach i według regulaminu DOLNOŚLASKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY mecze finałowe Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców na rok szkolny 2018 / 2019, w których spotkały się mistrzowskie drużyny powiatów z Naszej Strefy, oraz wicemistrz powiatu kamiennogórskiego. Zespoły szkolne liczyły 2 osoby + 1 rezerwowa, grano systemem brazylijskim (drużyna po 2 porażkach odpadała z turnieju), mecze rozgrywano do 2 wygranych setów, sety do 15 pkt., ewentualny rozstrzygający 3 set do 11 pkt., a w zawodach startowali uczniowie klas III gimnazjalnych, oraz klas VII – VIII szkół podstawowych.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW

1. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 KAMIENNA GÓRA - op. Cukier Andrzej
2. SZKOŁA PODSTAWOWA JERZMANKI - op. Drabko Grzegorz
3. GIMNAZJUM 2 ZSO KAMIENNA GÓRA - op. Kawerski Jarosław
4. SZKOŁA PODSTAWOWA 2 BOLESŁAWIEC - op. Graczyk Adrian
5. ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH JELENIA GÓRA. - op. Wilczyński Piotr
6. SZKOŁA PODSTAWOWA SMOLNIK - op. Michalik Marek
7. SZKOŁA PODSTAWOWA GIEBUŁTÓW - op. Gajewski Tomasz

VII Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny

2019-06-10 12:00

plakat_2019.jpg 500x707 101kB

Rodzinnie za ŻYCIEM!
Niedziela 9 czerwca br. zaznaczyła się na mapie Polski 130. miejscami, w których odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Pośród nich nie zabrakło Stolicy Karkonoszy. W Jeleniej Górze już po raz siódmy Marsz zorganizowało Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Rodziny z małymi i dużymi dziećmi, osoby starsze, emeryci i renciści oraz ludzie w sile wieku, wielu zechciało tego dnia zamanifestować swoje przywiązanie do życia rodzinnego, dziękując Bogu za dar każdego życia. W grupie uczestników obecna była pani Marzena Machałek - wiceminister edukacji. Byli także jeleniogórscy radni, a Marsz miał patronat Prezydenta Jeleniej Góry oraz Biskupa Legnickiego. Idea tegorocznych marszów nawiązywała do troski o ochronę dzieci przed zgubnymi skutkami seksedukacji, którą w niektórych miasta chcą wprowadzić lokalne samorządy. Ochrona przed deprawacją najmłodszych, to treści które uczestnicy marszu przekazywali w przestrzeni społecznej. Jednakże najważniejszym przekazem marszu, wobec mijanych mieszkańców i turystów przebywających w Jeleniej Górze, było świadectwo radosnych ludzi, którzy uśmiechem obdarowywali drugiego człowieka. Marsz jak co roku zakończył się rodzinnym festynem w ogrodach parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, gdzie zabawa trwała do wieczora.
Jak co roku organizacją Marszu zajęli się państwo Maria i Zbigniew Sośniccy - DZIĘKUJEMY!

Aktualności - z wizytą u Patrona

2019-06-01 12:00

 dofi_JG.jpg 363x228 25kB

Powoli rodzi się nowa tradycja - uczniowie jeleniogórskiego „katolika” odwiedzają swojego patrona we Włoszech.
Przez półtora tygodnia ok. 50 osób związanych z Zespołem Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze – tak uczniów, jak i nauczycieli – zwiedzało Włochy i modliło się za swoją szkołę. Z jednej strony była to więc pielgrzymka, z drugiej – ciekawa wycieczka. Wypełniony autokar wyjechał z Jeleniej Góry 6 maja. W planie wyjazdu znalazły się nie tylko Rzym, ale także Monte Cassino, Asyż, Werona oraz miejscowość Cervia. Większość uczestników pierwszy raz w życiu zwiedziła Wieczne Miasto. Na ich trasie znalazły się wszystkie bazyliki większe i modlili się z Ojcem Świętym na placu św. Piotra.

– Dużo zwiedzaliśmy, dużo chodziliśmy. Pierwszy raz w życiu byłem w Rzymie i bardzo mi się podobało – mówi Patryk Jasiński, uczeń III klasy gimnazjalnej.

Jedno miejsce w Rzymie było dla grupy szczególne ważne. Była to bazylika mniejsza pw. św. Pankracego. Patron jeleniogórskiego „katolika” urodził się pod koniec III wieku we Frygii. Po śmierci rodziców przybył z wujem do Rzymu, gdzie obaj przyjęli chrzest z rąk papieża Marcelina. W tym samym czasie został ogłoszony dekret Dioklecjana o prześladowaniu chrześcijan. Pankracy poniósł śmierć na rzymskiej arenie jako kilkunastoletni chłopiec – został ścięty mieczem. Według podań miał wówczas ok. 18 lat. Jego grób znajdował się w katakumbach przy Via Aurelia. Za pontyfikatu papieża Symmachusa wybudowano nad nimi kościół, który później stał się bazyliką św. Pankracego za Murami. W świątyni przechowywany jest relikwiarz z głową świętego. I właśnie tę bazylikę nawiedzili nasi pielgrzymi. Odprawili tam Eucharystię, powierzając siebie i innych opiece patrona.

Jak podkreśla ks. dr Mariusz Majewski, dyrektor jeleniogórskiej szkoły, wizyta u patrona odbyła się 12 maja, czyli w liturgiczne wspomnienie świętego. Warto dodać, że święty jest też patronem bazyliki mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, kościoła farnego miasta. Po modlitwie chętni zeszli do znajdujących się nieopodal katakumb.

Wizyta w Cervii wiązała się z tym, że miejscowość ta od 1976 r. jest miastem partnerskim Jeleniej Góry. Młodzi spotkali się tam z przedstawicielami władz oraz mieszkańcami. Jednym z punktów wydarzenia był występy muzyczne uczniów ZSK u św. Pankracego.

Notka jest przedrukiem z dodatku Legnickiej edycji Gościa Niedzielnego i jest autorstwa Pana Jędrzeja RAMS. Serdecznie dziekujemy autorowi za udostepnienie tekstu.

Aktualności - zaproszenie na marsz dla Życia i Rodziny

2019-05-28 12:00

plakat_2019.jpg 500x707 101kB 

W niedzielę 09.06.2019 r. ulicami Jeleniej Góry przejdą po raz kolejny uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Przypomnimy o wartości każdego ludzkiego życia, ponieważ pomaszerujemy pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”.

W tę inicjatywę zaangażowało się już 140 polskich miast. Trwałe związki małżeńskie oparte na miłości, wierności i uczciwości to nie relikt dawnych czasów, ale rzeczywistość, o którą trzeba zabiegać i którą należy szanować. Marsze dla Życia i Rodziny jasno pokazują, że rodzina wychowująca dzieci to nie patologia, ale najlepszy pomysł na szczęście i życiowe spełnienie. To widać wśród rodzin, które z nami maszerują. Z każdym rokiem jest nas coraz więcej i z każdym rokiem Marsze dla Życia i Rodziny wyzwalają w nas energię i dają inspirację do tego, by walczyć o życie każdej ludzkiej istoty oraz zapewnienie rodzinom należnych im praw, szacunku i podmiotowości. Uczestnicy Marszów poświęcając swój czas na wspólne wyrażenie przywiązania do wartości życia i rodziny dają nam poczucie, że to, co robimyi to o co walczymy, ma głęboki sens. Nieodmiennym elementem Marszów są także pikniki rodzinne, gdzie można miło spędzić czas z dziećmi. W tym roku finał Marszu jest w ogrodach przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, ul. Morcinka 8 w Jeleniej Górze. Ten piękny widok, gdy w jednym miejscu kłębi się tłum rozradowanych dzieci i ich rodziców zostanie mi w głowie do kolejnego marszu, który już za rok. I na który również serdecznie zapraszamy!

Aktualności - kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów

2019-05-27 12:00

W dniu dzisiejszym, to jest 27 maja 2019 roku, nasi uczniowie startowali w zawodach wojewódzkich w Dwuboju Obronnym. Spisali się wyśmienicie, gdyż zespołowo dziewczynki i chłopcy zajęli drugie miejsca. Indywidualnie najlepszy był Michał Łoin uczeń drugiej klasy katolickiego liceum. Zdobyliśmy puchar prezesa LOK za zwycięstwo w Karkonoskim Dwuboju Obronnym.
Skład naszej reprezentacji:
Nicola Michalczyszyn
Emilia Zając
Agata Pilarska
Michał Łoin
Kacper Niklewicz
Sławomir Sikorski
Opiekunem zespołu był Pan Mirosław Dębski

Aktualności - nasze sukcesy sportowe

2019-05-21 12:00

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

SZKOŁY PODSTAWOWE KL.VII, VIII i GIMNAZJUM

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Rywalizacja wśród 14 szkół

Z radością informujemy o sukcesach sportowych naszych uczniów, zdobytych podczas dorocznych zawodów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportowy w Jeleniej Górze. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z czternastu szkół.

Oto wyniki:

 

Dziewczęta:

Medale:

2 złote - 4 srebrne - 0 brązowe

Malinowska Dorota - 1 miejsce 200m ppł

Michalczyszyn Nicola - 1 miejsce skok wzwyż

Kumik Emilia - 2 miejsce 1 000m

Ostojewska Hanna - 2 miejsce skok wzwyż

Karpowicz Natalia - 2 miejsce 200m ppł

Kownacka Marta - 2 miejsce sztafeta szwedzka

Michalczyszyn Nicola - 2 miejsce sztafeta szwedzka

Niemiec Weronika - 2 miejsce sztafeta szwedzka

Nowińska Maja - 2 miejsce sztafeta szwedzka

Chłopcy:

Medale:

1 złoty - 2 srebrne - 3 brązowe

Tkacz Filip - 1 miejsce skok w dal

Ditkowski Tomasz - 2 miejsce 100m

Niewiadomski Jakub - 2 miejsce 2 000m

Budzyński Mateusz - 3 miejsce skok wzwyż

Zubrzycki Mateusz - 3 miejsce 2 000m

Tkacz Filip - 3 miejsce sztafeta szwedzka

Ditkowski Tomasz - 3 miejsce sztafeta szwedzka

Niewiadomski Jakub - 3 miejsce sztafeta szwedzka

Budzyński Mateusz - 3 miejsce sztafeta szwedzka

Razem: 12 medali (3 złote; 6 srebrnych; 3 brązowe).

Aktualności - życzenia

2019-04-19 12:00
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Przeżywamy w tych dniach wielkie i święte Triduum Paschalne. Wydarzenie Wielkiego Piątku z zapowiedzią dokonaną podczas Ostatniej Wieczerzy oraz to czego doświadczamy w Wielkiej Sobocie, prowadzi nas do przeżycia WIELKIEJ NOCY. Wchodząc w Ofiarę krzyża Jezusa Chrystusa, doświadczamy wraz z Nim wielkiego szabatu, tj. spoczynku Pana w grobie, gdzie Bóg już nie tylko odpoczął po wielkim dziele stworzenia, ale także odpoczął-spoczął po dziele odkupienia, a to wszystko aby wraz z Nim przeżyć PRAWDĘ WIELKIEJ NOCY. Bowiem ta noc wprowadza nas w WIELKĄ NIEDZIELĘ w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA! Całej Społeczności Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze, naszym Przyjaciołom, Dobroczyńcom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom administracji, życzę napełnienia się darem Zmartwychwstania. On przychodząc do swych uczniów, mówi: „Pokój Wam!”. Życzę Wam pokoju, który wypływa z czystego serca, z serca wolnego od śmierci grzechu. Niech Duch Święty napełni Was światłem łaski! Bowiem Jego mocą, zawsze możemy powstać z martwych!
ks. dr Mariusz Majewski - dyrektor ZSK u św. Pankracego

Aktualności - egzaminy zakończone!

2019-04-19 01:00
Szanowni Państwo!
Dni egzaminów już za nami. Gratuluję uczniom III klas Gimnazjum i uczniom kl. VIII Szkoły Podstawowej. Egzamin za Wami, ale dalsza wytężona praca przed Wami. Wytrwajcie do końca!
W tym miejscu dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do spokojnego i zgodnego z prawem przeprowadzenia egzaminów. Na ręce naszych pań wicedyrektor: Małgorzaty Bak i Małgorzaty Wołąkiewicz-Lisiak, dziękuję naszym nauczycielom i pracownikom administracji, za profesjonalizm, rzeczowość i spokój w przeprowadzeniu całej procedury. Dziękuję nauczycielom z innych szkół oraz wolontariuszom, którzy uzupełnili składy komisji egzaminacyjnych. Dziękuję także naszym nauczycielom, którzy oddelegowani do szkół na terenie Miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego, pomogli przeprowadzić egzaminy w wyznaczonych szkołach.
Wszystkim za dar czasu i serca, serdecznie dziękuję!
ks. dr Mariusz Majewski - dyrektor ZSK u św. Pankracego.

Aktualności UKS Pankracy - To już kolejny raz jak się spotkaliśmy w parku norweskim ...

2019-03-31 12:00

Jelenia Góra na szlaku Biegu Tropem Wilczym

Około 75 tysięcy osób wzięło udział w tegorocznym „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”. Bieg ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego odbywał się w 365 miastach w Polsce i na świecie. Wydarzenie patronatem narodowym objął prezydent RP Andrzej Duda, który zaapelował o pamięć i wierność ideałom, które przyświecały Niezłomnym.

W naszym jeleniogórskim wspomnieniu Wyklętych wzięło udział 238 uczestników. Bieg odbywał się Parku Norweskim, a jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Pankracy, działający przy Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego. Organizację wspomógł Urząd Miasta i Uzdrowisko Cieplice, które ufundowało nagrodę dla zwycięzcy biegu na dystansie 1963m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Został nim Patryk Jasiński, a zaraz za nim na mecie pojawili się Jakub Niewiadomski, obaj reprezentujący UKS Pankracy, i Artur Laskowski z Żeroma.

Dużo emocji było podczas biegu bardziej wyczynowego, bo na 5000 m. Zwycięzcą okazał się Daniel Jakimiuk z Twister Team Szklarska Poręba, drugi wbiegł na metę Krzysztof Wasyluk z Klubu Żołnierzy Wyklętych Iława, trzeci natomiast – Grzegorz Sebastianowicz z Neo-Tec Płock. Nagrody ufundował senator Krzysztof Mróz i wręczył je osobiście.

Przed każdym biegiem rozgrzewali nas pracownicy Uzdrowiska Cieplice.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski.

W Jeleniej Górze bieg został zorganizowany po raz 4. A na piąty już serdecznie zapraszamy!

Aktualności Szkoła Podstawowa

2019-02-22 12:00

Zapraszamy

do Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej u św. Pankracego w Jeleniej Górze

Dyrekcja Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej u św. Pankracego w Jeleniej Górze informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 planuje otwarcie jednego oddziału klasy 1.

Dodatkowo przyjmujemy deklaracje przepisania dziecka do naszej szkoły do klasy II, IV, V i VII. Mamy także miejsca w obecnej klasie VIII.

Proces rekrutacyjny:

etap 1: złożenie dokumentów Kandydata (Kwestionariusz osobowy na stronie: szkola.pankracy.edu.pl w zakładce Szkoła Podstawowa; kserokopia aktu urodzenia; 2 zdjęcia do legitymacji (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem).

1 marca – 17 maja 2019

etap 2: rozmowy rekrutacyjne (Rodziców i Kandydata)

17 marca – 17 maja 2019

etap 3: lista przyjętych i nieprzyjętych

27 maja 2019

Do pobrania: Kwestionariusz i podanie kandydata do sp

Zapraszamy serdecznie!

Aktualności Liceum Akademickie

2019-02-21 12:00

Regulamin rekrutacji do
Publicznego Katolickiego Liceum Akademickiego u św. Pankracego
w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego
w Jeleniej Górze
na rok szkolny 2019/2020

Podstawa prawna

1. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2017, poz. 60).
2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018-2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.
3. Zarządzenie Nr 2/2018 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 9 stycznia 2018 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2017/2018 do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, klas I publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy I publicznej szkoły ponadpodstawowej, o której mowa w art.18 ust.1 pkt 2 lit.c ustawy – Prawo Oświatowe i na semestr pierwszy klas I publicznych szkół policealnych.

Postanowienia ogólne

1. Publiczne Katolickie Liceum Akademickiego u św. Pankracego w Jeleniej Górze jest szkołą prowadzoną przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.
2. Szkoła rekrutuje uczniów z obszaru całego kraju.
3. Do trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego są przyjmowani uczniowie po ukończeniu gimnazjum w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
4. Do czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego są przyjmowani uczniowie po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
5. Szkoła w pierwszej kolejności zapewnia miejsce dla absolwentów Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.
6. Za przebieg rekrutacji odpowiada komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
7. O przyjęciu uczniów w trakcie roku szkolnego, w tym do klasy pierwszej decyduje dyrektor.

Procedura rekrutacji

1. Rekrutacja odbywa się do jednego oddziału, który może dzielić się na profile:

A. MATEMATYCZNO – FIZYCZNO – INFORMATYCZNY
     Przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, fizyka, język obcy.
B. BIOLOGICZNO – CHEMICZNY
    Przedmioty rozszerzone: chemia, biologia, język obcy.
C. HUMANISTYCZNY
     Przedmioty rozszerzone: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

Rozszerzenia głównych przedmiotów profilowych rozpoczynają się w pierwszym roku nauki, a pozostałych - od drugiej klasy.

2. Pierwszy etap rekrutacji.

    W terminie od 22 marca 2019 r. do 19 czerwca 2019 r. w sekretariacie złożyć:

a. Formularz „kwestionariusz i podanie kandydata” o przyjęcie do Publicznego Katolickiego Liceum Akademickiego u św. Pankracego w Jeleniej Górze.
b. dwa podpisane zdjęcia legitymacyjne,
c. kserokopia aktu urodzenia,
d. kserokopie opinii wydanych przez kompetentne poradnie dotyczące ewentualnych dysfunkcji i problemów zdrowotnych.

Dokumenty przesyłać można również na adres:
Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Kopernika 1
z dopiskiem „rekrutacja liceum”

   Drugi etap rekrutacji.

W terminie od 25 marca do 19 czerwca 2019 r. odbywać się będą rozmowy rekrutacyjne, których celem jest poznanie kandydata i jego rodziny oraz rozmowa o zasadach i priorytetach Szkoły.

   Trzeci etap rekrutacji.

W terminie od 19 do 21 czerwca 2019 r. uzupełnienie wniosku o przyjęcie o poświadczone kopie świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

   24 czerwca 2019 roku – podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Szkoły.

3. W przypadku niewyczerpania limitu zaplanowanych miejsc do 30 sierpnia 2019 r. będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca. Kandydaci wraz z rodzicami (opiekunami prawnymi) umawiają się na rozmowę rekrutacyjną i przynoszą komplet oryginałów wymaganych dokumentów.

4. Kandydatów do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego będzie obowiązywał sposób przeliczania na punkty ocen z przedmiotów i innych osiągnięć kandydatów odnotowanych na świadectwie ukończenia szkoły zgodny z w/w Rozporządzeniem MEN.

5. Dodatkowo w naszej Szkole kandydat otrzymuje punkty:

a) za ocenę z religii według skali:

1) celujący – przyznaje się po 18 punktów;
2) bardzo dobry – przyznaje się po 17 punktów;
3) dobry – przyznaje się po 14 punktów;
4) dostateczny – przyznaje się po 8 punktów;
5) dopuszczający – przyznaje się po 2 punkty

b) za ocenę z zachowania według skali:

wzorowe – 10 punktów
bardzo dobre – 8 punktów
dobre – 6 punktów
poprawne – 1 punkt

Ocena nieodpowiednia lub naganna z zachowania dyskwalifikuje kandydata do naszej Szkoły.

c) punkty dodatkowe:

                             - ktoś z rodzeństwa kandydata uczył się lub uczy się w naszej Szkole – 1 pkt;
                             - kandydat pochodzi z rodziny wielodzietnej (troje i więcej dzieci) – 1 pkt;
                             - poświadczone zaangażowanie w grupie parafialnej/ harcerstwie/ grupie charytatywnej – 3 pkt;
                             - zaangażowanie rodziców w działania grupy parafialnej – 3 pkt;
                             - rozmowa rekrutacyjna dla kandydatów spoza szkoły – max. 10 pkt;
                            - dla absolwentów ZSK za osiągnięcia i zaangażowanie – max. 10 pkt.

            - Szkoła w pierwszej kolejności zapewnia miejsce dla absolwentów Zespołu Szkół Katolickich

              u św. Pankracego w Jeleniej Górze, którzy osiągnęli najwyższe wyniki lub wykazali się

              szczególnym zaangażowaniem.

6.O przyjęciu kandydata do Liceum Akademickiego decyduje suma uzyskanych podczas rekrutacji. W uzasadnionych przypadkach ostateczna decyzja należy do dyrektora Szkoły.
7. Niezależnie od wyżej określonych zasad, w pierwszej kolejności do szkoły przyjmowani są laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
8. Warunkiem przyjęcia w/w laureatów lub finalistów do szkoły jest złożenie poświadczonych kopii dokumentów potwierdzających osiągnięcia.
9. Do 28 lipca 2019 r. godz.13.00 istnieje możliwość złożenia wniosku do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia do szkoły następuje do 5 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
Możliwość złożenia do dyrektora, w terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia odmowy, odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.
Wszelkie spory wynikłe w trakcie przeprowadzania rekrutacji rozstrzyga dyrektor szkoły w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.