V Karkonoski Bal Niepodległości

  • 19:00 - 04:00
  • Restauracja "Zajazd pod Skarpą" ul. Górska 2a Mysłakowice
  • 18.11.2017
  • Take Ticket

V Karkonoski Bal Niepodległości

11 listopada obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji nasze Stowarzyszenie, jak co roku organizuje wydarzenia, które na stałe wpisały się już w jeleniogórskie obchody święta naszej wolności i narodowej tożsamości.

Jednym z nich jest V Karkonoski Bal Niepodległości, któremu patronuje św. Brat Albert – apostoł ubogich. Rok 2017 ogłoszony został, zarówno przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jak i Episkopat, Rokiem św. Brata Alberta, stanowiąc kontynuację ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Miłosierdzia i obchodzonego w Kościele w Polsce Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Św. Brat Albert jest dla współczesnych świadkiem niesienia Ewangelii ubogim – aby nasze serca nie stygły, były wciąż i na nowo uwrażliwione na niezliczone biedy ludzkie, abyśmy stale w naszej osobistej wolności potrafili inspirować się „wyobraźnią miłosierdzia”. będąc „dobrymi jak chleb”.

W programie tegorocznej edycji Karkonoskiego Balu Niepodległości m.in.: zabawa przy muzyce na żywo, uroczysta kolacja z tradycyjnymi, polskimi daniami, aukcja charytatywna na rzecz Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze, występ młodzieży szkolnej. 

Możliwość transportu w obie strony (zgłoszenia odnośnie skorzystania z transportu do 10 listopada)
Koszt udziału: 300 zł od pary lub 170 zł od osoby.
Zgłoszenia w siedzibie szkoły: ul. PCK 23, Jelenia Góra-Cieplice lub pod numerem tel. 519-575-989.