VII Karkonoski Orszak Trzech Króli

  • 12:00 - 16:00
  • Bazylika i Plac Ratuszowy, Jelenia Góra
  • 06.01.2018
  • Take Ticket

VII Karkonoski Orszak Trzech Króli

Karkonoski Orszak Trzech Króli to przede wszystkim wielkie radosne spotkanie osób, dla których ważne są tradycja i wiara. Kolędowanie, wspólnotowe działanie, radość i wyznanie wiary w Tego, który pod postacią maleńkiego dziecka chce rozgościć się w sercu każdego, aby przynieść pokój i miłość – to główny cel orszakowej wędrówki ulicami Jeleniej Góry.

W uroczystość Objawienia Pańskiego A.D. 2017 uczestnicy jeleniogórskiego Orszaku ze śpiewem na ustach wędrowali od sceny do sceny, aż dotarli do symbolicznego Betlejem na Placu Ratuszowym, gdzie czekała już Święta Rodzina. Jeleniogórzanie powitali Dzieciątko najpiękniejszymi kolędami, a do tańca włączył się nawet sam turoń z góralskiej kapeli. W rolę swojego życia – jak sami napisali – wcielili się Agnieszka i Mariusz Gierusowie wraz z maleńkim Ignasiem, który wśród takiego zgiełku potrafił nawet spokojnie zasnąć. Świętej Rodzinie towarzyszyli starsi bracia Ignasia – Tymon i Antoni, którzy wcielili się w role aniołków.

Zmarzniętych uczestników ogrzewał czerwony barszcz i ciepło koksowników – efekt współpracy z Barem Oliwia z Piechowic i Strażą Miejską. Scenę główną przygotował Urząd Miasta Jelenia Góra i Jeleniogórskie Centrum Kultury, a nagłośnienia użyczył Jerzy Liber. Materialnie wspomogło Orszak także „Termale” Sp. z o.o. – biuro rachunkowe Małgorzaty i Józefa Zabrzańskich. Nieocenionym wsparciem jak co roku służyła również parafia pw. Świętych Erazma i Pankracego. Obok trzech króli, po raz pierwszy ważną „postacią” okazał się Lajbłąd Karkonoski. Duży, włochaty, przypominający wielbłąda zwierzak, cieszył się ogromną sympatią szczególnie młodszych, głównie ze względu na swoje przyjazne i łagodne usposobienie.  Lajbłąda – niezwykłą atrakcję Orszaku – powołała „do życia” Justyna Liber.

A jak będzie podczas VII Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Jeleniej Góry 6 stycznia 2018 r….? To również może zależeć od Ciebie, bo największe uliczne jasełka na świecie to czas, kiedy wzorem naszego Pana, każdy może objawić światu to, co dobre.