XVII Dzień Papieski w Jeleniej Górze

• 17:00 - 20:00
  • Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze i Bazylika Świętych Erazma i Pankracego
  • 13.10.2017
  • Take Ticket

XVII Dzień Papieski w Jeleniej Górze

Jeleniogórski Dzień Papieski to cykliczne już wydarzenie, podczas którego odbywają się warsztaty muzyczne, a ich podsumowaniem jest koncert oratoryjny pod kierownictwem Huberta Kowalskiego z Krakowa. Tegorocznej muzycznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II towarzyszy dewiza naszego Papieża: "Cały Twój Maryjo" (Totus Tuus), przywołująca pamięć o przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich.

XVII Dzień Papieski w Jeleniej Górze odbędzie się w dniach 13-15 października 2017 r., pod patronatem JE bpa Zbigniewa Kiernikowskiego biskupa legnickiego. Organizatorami wydarzenia są: Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego oraz Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Warsztaty adresowane są do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Prowadzącym zajęcia, a zarazem autorem programu oratoryjnego jest renomowany muzyk krakowski: Hubert Kowalski. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólne wykonanie koncertu oratoryjnego pt.: „Cały Twój Maryjo”. Podczas koncertu uczestnicy warsztatów wystąpią między innymi z Zespołem: „Tylko Ty” złożonym ze stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zapisy możliwe są poprzez wysłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, adres, wiek) na adres: xmmariusz@gmail.com.
Koszt udziału w warsztatach to 10 zł (na cele organizacyjne). Istnieje możliwość zamówienia obiadu na sobotę i niedzielę (koszt jednego obiadu: 12 zł). Ze względów organizacyjnych zgłoszenia z uwzględnieniem posiłków prosimy przesyłać do 11 października br.

Organizatorzy zapewniają: materiały warsztatowe oraz noclegi w salach szkolnych – w szczególności dla osób spoza Jeleniej Góry (należy zabrać ze sobą śpiwór i karimatę). Śniadania i kolacje – we własnym zakresie (do dyspozycji będzie wrzątek).

Na niedzielny występ w jeleniogórskiej bazylice należy przygotować „strój galowy” w barwach bieli i czerni lub czerni.

Recepcja warsztatów oraz zakwaterowanie uczestników spotkania znajduje się w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze – Cieplicach przy ul. PCK 23 (obok kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia).