Zaproszenie na inaugurację roku szkolnego 2018/2019

Społeczność szkolnictwa katolickiego w Jeleniej Górze rok szkolny 2018/2019 inauguruje dwoma ważnymi wydarzeniami

Od 1 września 2018 roku placówki edukacyjne prowadzone przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, rozpoczną swoją działalność jako Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Drugim ważnym wydarzeniem jest fakt, iż otwarta główna siedziba naszej Szkoły. Zlokalizowane jest ona w budynku dawnego Kolegium Jezuickiego przy ul. Mikołaja Kopernika 1. Zakończenie remontu kapitalnego zasadniczej części wnętrza tego obiektu jest wydarzeniem historycznym. W mury zabytkowej budowli, wzniesionej w wieku XVII, powróci realizacja misji edukacyjnej. To, co było u początku, może być z powodzeniem realizowane także w XXI wieku, służąc edukacji kolejnych pokoleń mieszkańców naszego miasta i naszego regionu.

Praktyką lat ubiegłych, Zarząd Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego zaprasza w niedzielę, 9 września 2018 roku na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Godz. 16:15 – Akademia w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 30;
Godz. 18:00 – Eucharystia w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego
Godz. 19:15 – otwarcie i pobłogosławienie siedziby Szkoły przy ul. Mikołaja Kopernika 1