Orszakowe Podziękowania

Orszakowe Podziękowania

Kiedy pierwsze emocje po VII Karkonoskim Orszaku Trzech Króli już opadły, z całego serca kierujemy podziękowania do wszystkich, którzy pomogli w jego organizacji.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji Orszaku parafii p.w. św. Erazma i Pankracego na czele z ks. Bogdanem Żygadło. Dziękujemy p. wiceminister edukacji Marzenie Machałek, władzom miasta i Jeleniogórskiemu Centrum Kultury. Dziękujemy straży miejskiej i policji w Jeleniej Górze.

Dziękujemy za przepyszny barszcz, który ofiarował Bar Oliwia z Piechowic oraz za słodkości dla występujących przedszkolaków ufundowane przez Kawiarenkę Świtezianka.

Dziękujemy królom, giermkom, autorom i aktorom poszczególnych scen. Dziękujemy za nagłośnienie p. Jerzemu Liberowi. Materialnie wspomogło nasz Orszak „Teramale Tax” – biuro rachunkowe Małgorzaty i Józefa Zabrzańskich.

Dziękujemy p. Januszowi Herbeciowi za troskliwą opiekę nad całym Orszakiem oraz p. Jackowi Piastowiczowi, który służy nam zawsze pierwszą pomocą. Dziękujemy p. Urszuli Góralskiej za uszycie peleryn oraz ofiarodawcom materiału państwu Agacie i Dariuszowi Pierścińskim.

Nasi królowie (Mirosław Dębski, Marek Niewiadomski i Zbigniew Sośnicki) przybyli konno dzięki uczniom i nauczycielowi przedmiotów weterynaryjnych, p. Przemysławowi Spychalskiemu z Technikum Weterynaryjnego przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Dowóz koni zapewniła Stajnia Eskorta ze Starej Kamienicy. Całą drogę przemierzał z Orszakiem Lajbłąd – dzieło p. Justyny Liber.

Dziękujemy lokalnym mediom: muzyczneradio.pl, jelonka.com, strimeo.tv, portalik24.pl, nj24.pl, 24jgora.pl, które orszakowe przygotowania i realizacje rzetelnie komentowały i fotografowały.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy nieśli flagi, nagłośnienie, w szkaplerzach i kamizelkach dbali o bezpieczeństwo, rozdawali korony i barszcz, nosili i przenosili różne potrzebne rzeczy, a którym nie sposób podziękować imiennie – bez Was Orszak by po prostu nie ruszył!

Dziękujemy najserdeczniej wszystkim uczestnikom VII Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli w Jeleniej Górze! To nasze wielkie święto, bo Orszak to przede wszystkim wielkie radosne spotkanie osób, dla których ważne są tradycja i wiara. Kolędowanie, radość i wyznanie wiary w Tego, który pod postacią maleńkiego dziecka chce zagościć w sercu każdego, aby przynieść pokój i miłość.

Wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY!!!